Toplotne črpalke

Ponudba toplotnih črpalk

Toplotne črpalke zrak-voda izkoriščajo toploto zunanjega zraka za učinkovito ogrevanje prostorov in sanitarne vode. So energetsko varčne, delujejo tudi pri nizkih temperaturah in ne potrebujejo zemeljskih kolektorjev ali vodnih virov. Zaradi enostavne namestitve in nizke porabe električne energije so odlična izbira za gospodinjstva in podjetja.

Primerno za ogrevanje
sanitarne vode

Primerno za
radiatorsko ogrevanje

Primerno za
talno ogrevanje

Dimenzioniranje

Toplotna črpalka mora:

01

Zagotavljati dovolj toplote tudi v najhladnejših dneh

02

Ogrevati sanitarno vodo za vse vaše družinske člane/zaposlene

03

Ekonomično ogrevati vaš dom ali podjetja skozi celo leto

Manjši kot je objekt in bolj kot je izoliran, manj močno toplotno črpalko potrebujete. Več ljudi uporablja sanitarno vodo, večji bojler boste potrebovali. Pri dimenzioniranju vam bo pomagal naš spletni izračun, najbolj točno možnost vam bo podal naš strokovnjak ob ogledu.

LG THERMA V

THERMA V Monoblok je enoten kos opreme, pri kateri sta notranja in zunanja enota združeni v enem modulu. Zato ni potrebe po opravilih v zvezi s cevmi za hladilno sredstvo, ker je enota Monoblok, ki je postavljena zunaj, povezana le z vodnimi cevmi.

R290 Mono bloc revolucija

Toplotne črpalke z R290 plinom (propan) so izjemno učinkovite in okolju prijazne. R290 omogoča delovanje pri višjih temperaturah ogrevalne vode, kar jih naredi idealne za talno in radiatorsko ogrevanje. Zaradi odlične energetske učinkovitosti pripomorejo k nižjim stroškom ogrevanja. Zaradi novo konstrukcije zunanje enote so pomembno tišje.

SCOP:  5,45pri 35 stopinj 3,97 pri 55 stopinj  Glasnost: 26dB

R32 Monobloc S preverjena ugodna klasika

Toplotne črpalke z R32 plinom so energetsko učinkovite in okolju prijazne. R32 omogoča visoko učinkovitost pri ogrevanju in manjšo porabo električne energije, hkrati pa izboljšuje delovanje sistema pri različnih temperaturah. So zanesljiva in trajnostna izbira za sodobne ogrevalne rešitve.

SCOP: 4,67/3,47Glasnost: 34 dB

Daljinsko upravljanje in spremljanje

Toplotne črpalke lahko upravljamo na daljavo preko spleta. Kadar ste na poti lahko pred vrnitvijo domov vklopite sistem in dom vas bo počakal prijetno topel.

Daljinsko upravljanje in spremljanje

01

40 %, vendar ne več kot 2.500 EUR, pri zamenjavi stare kurilnenaprave

02

20 %, vendar ne več kot 1.000 EUR, pri prvi vgradnji

  1. Ali se toplotna črpalka splača?

    Da, zaradi visoke energetske učinkovitosti in nizkih stroškov delovanja omogoča dolgoročne prihranke v primerjavi s klasičnimi ogrevalnimi sistemi. Še bolje se izplača, če hkrati naredite tudi sončno elektrarno.

  2. Ali lahko toplotna črpalka nadomesti klasični ogrevalni sistem?

    Da, v večini primerov lahko popolnoma nadomesti peč na kurilno olje, plin ali drva, še posebej v dobro izoliranih objektih.

  3. Ali je toplotna črpalka primerna tudi za radiatorsko ogrevanje?

    Da, še posebej tiste s z R290 plinom so zelo primerne za radiatorsko ogrevanje.

  4. Kako deluje toplotna črpalka v kombinaciji s talnim ogrevanjem?

    Odlično, saj talno ogrevanje deluje pri nizkih temperaturah vode, kar izboljša učinkovitost toplotne črpalke in zmanjša stroške ogrevanja tudi do 30% v primerjavi z radiatorskim ogrevanjem..

  5. Ali moram imeti objekt dobro izolirano za smiselnost toplotne črpalke?

    V primeru, da objekt sploh ni izolirana bodo izgube toplote tako velike, da bo poraba toplotne res velika, hkrati pa boste morali kupiti pomembno močnejšo toplotno črpalko, zato je investicija manj smiselna. Minimalno je, da je vsaj streha dobro izolirana in da so vgrajena novejša okna.

  6. Kakšna je učinkovitost toplotne črpalke?

    Učinkovitost toplotne črpalke je odvisna od razlike v temperaturi znotraj in zunaj objekta. Večja, kot je temperaturna razlika, hladneje kot je zunaj, nižja bo učinkovitost toplotne črpalke. Mnogo bolj natančno je meriti učinkovitost skozi celo leto pri različnih temperaturah in porabi vseh sestavnih delov ogrevalnega sistema. Letno grelno število prikazuje – SCOP (SeasonalCoefficientofPeformance). SCOP=5 pomeni, da toplotna črpalka, ki porabi 2 kW elektrike v običajni zimi zagotavljala 10 kW toplote.

  7. Kako učinkovit je sistem pri nizkih temperaturah?

    Sodobne toplotne črpalke delujejo tudi pri zelo nizkih temperaturah (do -28 °C), čeprav se njihova učinkovitost z mrazom nekoliko zmanjša.

  8. Kako dolgo zdrži toplotna črpalka?

    Življenjska doba toplotne črpalke je običajno med 15 in 25 let, odvisno od modela, kakovosti vgradnje in rednega vzdrževanja.

  9. Ali je za toplotno črpalko potrebno dovoljenje?

    Ne, za večino stanovanjskih objektov vgradnja ne zahteva posebnega dovoljenja, razen če gre za večje sisteme ali specifične lokacije.

  10. Kako pogosto je potrebno vzdrževanje?

    Priporočljivo je letno vzdrževanje, ki vključuje čiščenje filtrov, preverjanje hladilnega kroga in splošno kontrolo sistema za optimalno delovanje.

  11. Koliko elektrike porabi toplotna črpalka?

    Poraba je odvisna od velikosti sistema, izolacije objekta, zunanjih temperatur, željene temperature, števila ljudi,… Povprečna letna poraba za ogrevanje hiše znaša med 3.000 in 6.000 kWh za dobro izolirana hiše do 200 m2. Za slabše izolirane hiše velikost je poraba tudi do 10.000 kWh.

  12. Kako dolgo traja montaža toplotne črpalke?

    Namestitev traja od enega do treh dni, odvisno od zahtevnosti sistema in objekta.

  13. Ali lahko toplotna črpalka ogreva tudi sanitarno vodo?

    Da, večina toplotnih črpalk je zasnovanih tako, da zagotavljajo tako ogrevanje prostorov kot tudi pripravo tople sanitarne vode.

  14. Ali toplotna črpalka deluje tudi v primeru izpada elektrike?

    Ne, ker potrebuje električno energijo za delovanje. V kombinaciji z baterijskim sistemom in enoto za rezervno napajanje pa lahko zagotavlja ogrevanje tudi med izpadom elektrike. Baterijski hranilnik vam bo zagotovil od 5 do 30 ur normalnega delovanja toplotne črpalke.

  15. Kdaj je najboljši čas za vgradnjo toplotne črpalke?

    Najbolje je to narediti izven ogrevalne sezone (spomladi ali poleti), da zagotovite nemoten prehod na nov sistem in se izognete morebitnim zamudam pri montaži.

Blog

Mnenja strank